Nienasycona lekturą

Wpis

wtorek, 25 czerwca 2013

Zygmunt Miłoszewski "Ziarno prawdy"

"Uwikłanie", pierwsza część cyklu o prokuratorze Teodorze Szackim, była dla mnie wielkim odkryciem i niezwykłą przyjemnością czytelniczą. I tym razem Zygmunt Miłoszewski mnie nie zawiódł. Po raz kolejny dowiódł, że jest jednym z najlepszych polskich twórców kryminałów.

Tym razem akcja przenosi się z Warszawy do, wydawałoby się, spokojnego Sandomierza. Jednak jak to w życiu bywa, nic nie jest takie, na jakie wygląda na pierwszy rzut oka. Dla głównego bohatera  Sandomierz miał być  idealnym miejscem na wyciszenie i odnalezienie w nowej rzeczywistości post rozwodowej. Stał się jednak tłem walki z samotnością. Odnalezienie się w małomiasteczkowej społeczności nie jest łatwa. Nie pomaga w tym także brak wyzwań zawodowych.

Jednego dnia wszystko się zmienia - Szacki dostaje sprawę godną gwiazdy warszawskiej prokuratury. Sprawa nie jest łatwa nie tylko ze względu na antysemickie konotacje, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że ofiara, podejrzani, świadkowie i stróże prawa tworzą jeden wspólny zbiór powiązań.

Miłoszewski w niezwykle interesujący sposób ukazuje nie tylko samą zagadkę kryminalną, ale także wątek Żydów i Polaków od czasów wojny do dnia dzisiejszego.

Wielkie brawa należą się także za ciekawy sposób opisu Sandomierza, który niczym żywy organizm, żyje razem ze sprawą Szackiego.

Dla mnie, nieustającej odkrywczyni coraz to nowych oblicz kryminału, ujmujący był sposób opisania intrygi - do końca nie byłam pewno kto zabił...

Szczerze polecam nie tylko miłośnikom kryminałów, ale także tym, których interesują ciekawe opisu współczesnego społeczeństwa polskiego.

 

A oto i przystojny autor książki:

 

Warto dodać, że książka otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru 2012

A już 26 czerwca nowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego "Bezcenny" - czekam z niecierpliwością!!

---------------------------

Zygmunt Miłoszewski

"Ziarno prawdy"

Wydawnictwo W.A.B

Październik 2011

448 stron

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
cirrus29
Czas publikacji:
wtorek, 25 czerwca 2013 21:38

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • malgorzata929 napisał(a) komentarz datowany na 2013/06/25 22:19:40:

    Hej, zajrzyj na mój blog Album. Pozdrawiam. :)

Dodaj komentarz